Naciśnij enter aby wyszukać

Ultradźwięki w rehabilitacji zwierząt

W przypadku rehabilitacji psów i kotów stosuje się tzw. lecznicze fale dźwiękowe, są to drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20.000 Hz. Wpływ ultradźwięków na organizm zwierząt polega na tzw. mikromasażu tkanek, czyli zmianom mechanicznym spowodowanych różnicą ciśnień w przebiegu fali. Dodatkowo ultradźwięki wytwarzają ciepło oraz mają wpływ fizykochemiczny na tkanki, stymulują układ nerwowy oraz współczulny wywołując reakcje w narządach objętych procesem chorobowym.

DZIAŁANIE:

  • Przeciwbólowe i przeciwzapalne
  • Przyspieszenie przepływu limfy i zwiększenie procesu wchłaniania
    – zmniejszają nadmierne napięcie mięśni
  • Wytwarzają w tkankach ciepło i stan przekrwienia czynnego
  • Zwiększają rozciągliwość tkanki łącznej w bliznach, przykurczach, zwłóknianych mięśniach i torebkach stawowych
  • Przyspieszają gojenie się ran

Cztery powody, dla których warto nas wybrać:

Wiedza i doświadczenie

W Gabinecie Rehabilitacji Z Psitupem wkładamy całe nasze serca, wiedzę i doświadczenie w podniesienie standardu życia wszystkich czworonożnych domowników.

Nowoczesny sprzęt

Pracujemy na najbardziej zaawansowanym i nowoczesnym sprzętem dostępnym w Małopolsce, walcząc z bólem i ograniczeniami ruchowymi.

Przyjazna lokalizacja

Znajdujemy się w cichym i spokojnym otoczeniu kompleksu budynków o działalności medycznej.

Dla każdego pupila

Bez względu na to, czy Państwa pupil jest statecznym seniorem, zwierzęcym atletą, ma problemy z nadwagą, jest po operacji lub zabiegu, czy cierpi na schorzenie układu ruchu, w naszym gabinecie zwierzak będzie "zaopiekowany" z największą troską i oddaniem, w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę i techniki opieki rehabilitacyjnej.

obrazek kontaktowy
Umów się na spotkanie

Zadzwoń: +48 794-422-830
Po wysłaniu zapytania odpowiemy w przeciągu 48h odnośnie dostępności terminu. Jeżeli zależy Ci na czasie prosimy o kontakt telefoniczny.